סוואמי בודהטמננדה סרסוותי

סוואמי בודהטמננדה סרסוותי נולד בישראל ובגיל 17 טס לתאילנד להתנסות בחיי נזירות במנזר. הוא חזר ארצה, התגייס ולאחר שחרורו חזר ללמוד במנזר בתאילנד למשך תקופה ארוכה, שלאחריה עבר להודו וחי במנזרים ובאשראמים במשך עשר שנים נוספות. במהלך שנים אלה הכיר מורים שונים מזרמים ופילוסופיות רוחניות רבות. לאחר כעשר שנים של לימוד והתעמקות בחיי הנזירות פגש סוואמי בודהטמננדה את סוואמי דיאננדה סרסוותי ומאותו רגע הקדיש את זמנו ללימוד ודנטה תחת הוראתו של סוואמי דיאננדה. 

סוואמי בודהטמננדה שהה בהודו במשך 12 שנים, ולאחר מכן חילק את זמנו בין הודו לישראל. בעת שהותו באשראם התעמק בלימוד אדווייטה ודנטה ובסנסקריט, שהינה שפת המקור של הטקסטים העתיקים,  וסיים את מלוא הקורס האינטנסיבי בן היותר משלוש שנים. מיד בסיום הקורס הוא הוסמך ללמד ודנטה על ידי מורו פוגי'ה סוואמי דיאננדה. 

סוואמי בודהטמננדה פתח את מרכז הלימוד הראשון שלו בהודו, שם הוא לימד מערביים באנגלית, אך לאור דרישת תלמידיו הישראלים שילמד בעברית, ובקשת מורו להקמת מרכז ללימוד אדוויטה ודנטה בישראל, הוקם בארץ מרכז ללימוד אדוייטה ודנטה. בשנת 2018 עבר מרכז הלימוד למקום קבע בגליל המערבי, בישוב מנות, והוא מהווה אחד ממספר אשראמים ללימוד ודנטה מסורתית המנוהלים על ידי ממשיכי דרכו של פוגי'ה סוואמי דיאננדה סרסוותי.  את אשראם ארשה גניאנם הקים סוואמי בודהטמננה יחד עם תלמידו סוואמי פרטיאגאטמננדה סרסוותי, שהוסמך אף הוא על ידי סוואמי דיאננדה, ונשלח על ידיו ללמד בישראל.